Szklane balustrady

Zdecydowanie szklane balustrady są obecnie najpopularniejszym wyborem nowoczesnej poręczy. Jest to popularna alternatywa dla drewnianych poręczy i wrzecion i widzimy dlaczego!

Szklana poręcz ma oszałamiające uderzenie wizualne, dodaje otwartości, sprawia, że ​​przestrzenie wydaje się większe i ułatwiają przepływ światła. Dodaje luksus i wartość do domu, a po prawidłowym zaprojektowaniu i zainstalowaniu jest niezwykle bezpieczny i funkcjonalny.

Doświadczenie firmy i instalatorów jest bardzo ważne

Balustrady szklane Kraków są wykonanym na zamówienie, mierzonym specjalnie zaprojektowanym i zainstalowanym systemem. Dokładność projektowania i instalacji ma kluczowe znaczenie dla ogólnej jakości i stylu gotowego produktu. Nieprawidłowo zainstalowana poręcz może być nie tylko obolałym okiem, ale także niebezpiecznym. Wybierz firmę, która ma doświadczenie i sprawdź, aby zobaczyć przykłady gotowych produktów.

Ponadto rozważ jakość sprzętu, który trzyma szkło na miejscu. Istnieje ogromna wariancja jakości sprzętu, która wpłynie na ogólne bezpieczeństwo systemu poręczy. Specjalistyczne schody oferują tylko Q-Railing. Ta firma ma udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu stylowych i niezawodnych produktów.

Rozważ bezpieczeństwo i lokalne kody budowlane

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę lokalne wymagania dotyczące kodu budowlanego w Twojej okolicy dotyczącej rodzaju szkła bezpieczeństwa (hartowanego, laminowanego) wymaganego lub dozwolonego.

Hartowane szkło jest rodzajem obróbki cieplnej szkła, które zwiększa wytrzymałość powierzchni i zmienia wzór przerwy. Jeśli szkło hartowane pęka, rozbija się w małe kostki ze względów bezpieczeństwa.

Szkło laminowane to 2 kawałki szkła połączone razem z warstwą interfejsu. Zapewnia to siłę szkła i dodatkowe bezpieczeństwo. W przypadku pęknięcia jedna strona szkła rozbije się, gdy druga strona pozostanie na miejscu.

Balustrady szklane wymagają konserwacji

Szklana poręcz jako całość, ma mniej długoterminowej konserwacji niż produkt drewniany. Ale w zależności od stylu życia, codzienna konserwacja będzie musiała uznać, że poręcz wygląda drastycznie lepiej niż brudny. Miękka tkanina, mydło/ocet i woda to wszystko, czego potrzebujesz, trzymaj się z dala od szorowania ściernego