Co warto zobaczyć w Wietnamie?

Co warto zobaczyć w Wietnamie? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą tam pojechać w ramach swojego urlopu. Warto więc wcześniej sprawdzić co można tam odwiedzić.

Jakie atrakcje czekają na nas w Wietnamie ?

Wietnam co zobaczyć ? Poniżej znajduje się lista z najciekawszymi atrakcjami w Wietnamie:

1. Sajgon – jest to stolica i największe miasto Wietnamu. Charakteryzuje się on tym, że jest jednym z najbardziej zatłoczonych miast na świecie. Przejście na drugą stronę ulicy uznawane jest za prawdziwe wyzwanie. Miasto zbudowane zostało bez przemyślenia. Obok wielkich biurowców możemy znaleźć male budynki z lokalnym handlem. W mieście możemy spróbować prawdziwej Wietnamskiej kuchni.
2. Delta Mekongu – Jest to kraina, w której panuje największa rzeka w kraju. Ludzie tutaj musieli przyzwyczaić się więc do specyficznych warunków życia na wodzie. Znajdziemy tam więc domy oraz liczne bazary na łódkach. Niestety sama rzeka jest bardzo brudna i na pewno nie będzie ona zachwycać.
3. Tunele Chu Chi – są to tunele o długości około 200 kilometrów. Zostały one zbudowane przez wojsko Wietnamu czyli Wietkong. Możemy dziś zwiedzać trasę tuneli na odcinku około 120 kilometrów. Po drodze znajdziemy zaadaptowane do tych warunków liczne szpitale oraz garnizony.
4. Dalat – jest to zdecydowanie najmniej turystyczne miejsce w całym Wietnamie. Jeżeli chcemy więc chwilę odpocząć w naszej podróży to miejsce będzie idealne. To miejsce bowiem wyróżnia się na tle pozostałych, pięknymi kwiatami oraz licznymi oraz dużymi wodospadami. Jeżeli będziemy tam w styczniu to warto wpaść tutaj na coroczny festiwal kwiatów. Jeżeli chcemy jednak poczuć trochę adrenaliny to warto spędzić czas na specjalnie przygotowanych trasach po tym miejscu. Zapewniają one moc atrakcji takich jak: chodzenie po linach nad wodospadem, spływy kajakiem oraz pływanie w rwących rzekach.
5. Phan thiet – jest to miejsce w południowym Wietnamie, gdzie możemy odpocząć oraz poplażować. Nie jest to jednak wyjątkowo czyste miejsce tak więc nie każdemu może się spodobać.