Pomysł na wąski pokój dla dwójki dzieci

Wąski i długi pokój często nie jest ławy do aranżacji. Jeżeli w takim pomieszczeniu ma zamieszkać dwójka dzieci, to wcale nie ułatwia sprawy i stanowi nie lada wyzwanie. Jak jednak sobie z nim poradzić bez pomocy profesjonalnego doradcy do spraw aranżacji? Podpowiadamy i zdradzamy nasze triki na wygodne ułożenie mebli wąskim pokoju dziecięcym.

Łóżka dziecięce do wąskiego pokoju: jakie wybrać?

Na rynku łóżek dziecięcych można zauważyć, że producenci mebli oraz ich projektanci znaleźli słuszną odpowiedź na duże zapotrzebowanie ze strony osób z małym metrażem przestrzennym. Wąski pokój dziecięcy można teraz wyposażyć nie tylko w piętrowe łóżko (które nadal jest bardzo dobrym rozwiązaniem), ale również w specjalne łóżka dziecięce z szafą i biurkiem w jednym. Tego rodzaju wynalazek może okazać się bardzo praktyczny, ponieważ w nie ogranicza przestrzeni, a jednocześnie ułatwia funkcjonowanie w małym i wąskim pokoju dziecięcym.

Ciekawe opcje aranżacyjne do wąskiego pokoju dla dzieci

W wąskim pokoju dziecięcym warto umieścić biurko tam, gdzie znajduje się okno. Idealnie byłoby, aby łóżka były ustawione prostopadle do biurka, ponieważ ten układ jest funkcjonalny i zdaje egzamin nawet przy dwójce dzieci w mocno ograniczonym metrażowo pokoju. Szukając idealnego rozwiązania w zakresie aranżacji warto pamiętać, aby w wąskim pokoju zostawić dzieciom miejsce do zabawy. Najczęściej będzie to przestrzeń pomiędzy łóżkami a biurkiem.

Mały pokój dziecięcy? Powiększ go optycznie

Obecnie wiele osób zmaga się z niewielkim metrażem, dlatego też aranżacyjne triki powiększające wnętrza optycznie są bardzo popularne. Jednym z nich jest pomalowanie pokoju na jasny kolor postawienie na podłogę w podobnym odcieniu. Dobrą opcją może być również dywan w jasnej tonacji, ale warto pamiętać, iż w przypadku małych dzieci ostatnie rozwiązanie może okazać się mało praktyczne. W przypadku dwójki nastolatków taka opcja jest jednak dobrym rozwiązaniem. Pokój nastolatek można też wyposażyć w lustro, dzięki któremu także wnętrze wyda się większe optycznie.

Dekoracja i optyka w jednym: fototapeta lub obraz 3D

Ciekawym sposobem na udaną aranżację wąskiego pokoju jest również fototapeta z motywem 3D. Dla osób, które są bardziej przywiązane do tradycji dobrą alternatywą będzie obraz z perspektywą – może być to np. uliczka, ścieżka polna, rzeczka, góry czy też piękny krajobraz z wolną przestrzenią. Tego rodzaju dekoracja nie tylko wspaniale ozdobi pokój dziecięcy, ale również optycznie go powiększy.

Meble do kawalerek w pokoju dziecięcym? Dlaczego nie?!

Mały i wąski pokój dla dwójki dzieci można również wyposażyć w meble przeznaczone typowo dla kawalerek. Obecnie na rynku można znaleźć wiele kompaktowych modeli szafek, stolików i komód, które z uwagi na swój rozmiar oraz składanie idealnie nadają się do takiego celu. Gdy ich wygląd nie jest satysfakcjonujący, warto użyć naklejek do mebli i wspólnie z dziećmi samodzielnie zaaranżować wymarzoną przestrzeń. Składany stolik czy łóżko połączone z biurkiem i szufladami to znakomity sposób na ekonomiczne zaoszczędzenie przestrzeni i ciekawą aranżację.