Pomysł na modne osłonięcie okna. Rolety plisowane w pokoju dziecka

Z ogromną starannością przykładamy się do jak najlepszego wystroju wnętrz w pokojach naszych dzieci. Ma być ładnie, ale jednocześnie funkcjonalnie i bezpiecznie. Swoją rolę w całym wystroju odgrywają również osłony przeciwsłoneczne. Doskonale sprawdzą się chociażby rolety plisowane w pokoju dziecka.

Odpowiednie sterowanie światłem w pokojach dzieci jest bardzo ważne. W końcu od tego zależy chociażby komfort w trakcie nauki, jak i zabawy. Do tego w dni upalne chcielibyśmy mieć możliwość skutecznej osłony przed promieniami słonecznymi tak, aby przynajmniej zminimalizować nagrzanie wnętrza.

Osłon do zastosowania w dziecięcych pokojach jest kilka. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić jedną z nich. Chodzi o rolety plisowane, czyli hit ostatnich lat.

W jaki sposób sterować roletami plisowanymi?

Jest kilka możliwości sterowania plisami. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić najbardziej popularny model, czyli rolety plisowane sterowane dwukierunkowo.

Wówczas tkanina znajduje się pomiędzy dwoma ruchomymi rynienkami. Zarówno górną, jak i dolną mamy możliwość poruszania. Jest to niezwykle cenna funkcjonalność, dzięki której osłonimy dowolny fragment okna. Dodatkowo łatwość w sterowaniu spełnia, że rolety plisowane dwukierunkowe są wprost idealnym wyborem do pokoju dziecka. Jeszcze więcej informacji na temat tego typu osłony można przeczytać tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/plisa-dwukierunkowa

Bogata kolorystyka rolet plisowanych

Dziecięce pokoje to często wręcz eksplozja najróżniejszych kolorów. Dlatego tak ważne jest to, że z roletami plisowanymi z łatwością dobierzesz najlepszą barwę osłony do wybranego wnętrza.

Dlaczego? W ofercie firmy Anwis znajdziesz bowiem pełną paletę kolorów w przypadku rolet plisowanych. W sumie jest to aż około 600 najróżniejszych tkanin. Tak bogata oferta pozwala na dobranie materiału praktycznie do aranżacji każdego wnętrza.

Tkaniny podzielone są na kilka grup kolorystycznych. Biele, szarości, czernie, a może żywe kolory? Na pewno znajdziesz coś do pokoju swojego dziecka.

W przypadku osłon w pokoju dziecka bardzo ważne jest również ich potencjalne czyszczenie. Szczególnie jeśli chodzi o pokoje tych najmłodszych pociech. Potencjalne zabrudzenia na roletach plisowanych czyścimy przy użyciu najzwyklejszej mokrej szmatki.

Jak zamontować rolety plisowane?

Sposobów montażu jest kilka, a każdy uzależniony jest od naszych konkretnych potrzeb oraz wymagań. Często w odniesieniu do każdej osłony pada pytanie, czy możliwy jest montaż bezinwazyjny – tak, aby nie ingerować w okno. I w przypadku rolet plisowanych jest oczywiście taka możliwość, dzięki specjalnym wieszakom bezinwazyjnym.

Natomiast kwestie dokładnego pomiaru oraz montażu najlepiej powierzyć sprawdzonym i doświadczonym specjalistom.