Witryny szklane do salonu – dekoracyjny mebel pasujący do każdej aranżacji

Witryny szklane to meble, które nie tylko pełnią praktyczną funkcję przechowywania, ale również stanowią stylową dekorację w salonie. Bez względu na rodzaj aranżacji, tego rodzaju mebel może doskonale wpasować się w każdy wystrój wnętrza, dodając mu elegancji, lekkości i niepowtarzalnego uroku. Ta uniwersalność sprawia, że witryny szklane stały się nieodłączną częścią wielu nowoczesnych i klasycznych salonów, wnosząc do nich zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Przekonaj się o tym już dziś, poznaj idealne witryny szklane do salonu i zobacz, dlaczego warto znaleźć dla nich miejsce w pokoju dziennym.

 • Witryny szklane do salonu – wizytówka pokoju dziennego
 • Witryna szklana – zadbaj o odpowiednie dopasowanie do pozostałych mebli
 • Witryny szklane do salonu – co w nich przechowywać?

Witryny szklane do salonu – wizytówka pokoju dziennego

Niezależnie od tego, czy bliżej Ci do nowoczesnych wnętrz, czy tych klasycznych, witryny szklane do salonu to meble, które doskonale pasują do każdego stylu. Wybrany model może stać się wspaniałą wizytówką pokoju dziennego, gdyż połączenie lekkiej wizualnie formy, w której można przechowywać atrakcyjne drobiazgi, sprawia, że witryny to doskonałe elementy dekoracyjne definiujące dane wnętrze. Dzięki nim można urządzić każdy salon w wielkim stylu, a znajdujące się za szklanymi frontami przedmioty będą pięknie zdobić wnętrze.

Witryna szklana – zadbaj o odpowiednie dopasowanie do pozostałych mebli

Niezależne od tego, czy bardziej podoba Ci się witryna wisząca, czy stojąca, wybrany model powinien być dobrze dopasowany do pozostałych mebli stojących w tym samym pomieszczeniu. Zatem jeśli meblościanka wyróżnia się loftowym stylem, to wybierz element wyposażenia ze szklanym frontem w podobnej stylistyce. Jeśli stawiasz na meble retro, to znakomitym akompaniamentem będzie szklana witryna drewniana z dekoracyjnymi akcentami, nawiązującymi do mody z poprzednich lat. W nowoczesnych wnętrzach również szklane witryny są bardzo pożądane, szczególnie gdy szkło stanowi główny materiał, który nie łączy się z drewnem. Jeśli w Twoim pokoju dziennym nie ma meblościanki, to koniecznie dopasuj witrynę do ławy, komody czy szafki RTV.

Witryny szklane do salonu – co w nich przechowywać?

Witryna w salonie to wspaniała ozdoba wnętrza, szczególnie gdy znajdziesz w niej miejsce dla dekoracyjnych przedmiotów. Wśród nich można wymienić:

 • szkło i porcelanę, w tym kieliszki, wazony, talerze czy filiżanki,
 • kolekcjonowane przedmioty, np. monety, figurki, znaczki, kamienie szlachetne czy modele samochodów,
 • dzieła sztuki, w tym obrazy, rzeźby czy ceramikę artystyczną,
 • tomiki ulubionej poezji,
 • biżuterię i zegarki,
 • pamiątki z podróży,
 • medale, dyplomy, puchary i inne osiągnięcia,
 • zdjęcia rodzinne.