Rolety zewnętrze – rodzaje. Alukon, Dako rolety

Z biegiem lat zyskują coraz większą popularność. Oprócz dużej funkcjonalności i wielu zalet, są również fenomenalną ozdobą domu. W jaki sposób wybrać idealne rolety zewnętrzne?

Rodzaje rolet zewnętrznych – Alukon rolety

W przypadku rolety elewacyjnej skrzynkę mocuje się do elewacji budynku, powyżej okna, a prowadnice po jego bokach. W tego typu rozwiązaniu nie unikniemy jednak nieestetycznych wypustek na elewacji, które znacząco utrudniają utrzymanie czystości.

Model nakładany montuje się wyłącznie w chwili wstawiania okna. Skrzynkę umieszcza się w nim pomiędzy ościeżem, a górną krawędzią ramy okiennej. Z tego powodu okno będzie niższe niż pierwotnie, jednak pozwala to w całości ukryć skrzynkę.

Dako rolety

Rolety naokienne również pozwalają ukryć wspomnianą skrzynkę we wnęce okiennej – montuje się ją do ramy okna pod nadprożem. Niestety ze względu na umiejscowienie kasety, zasłania ona część okna, ograniczając dostęp światła.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się z ofertą takich marek jak Dako rolety lub Alukon rolety, dzięki temu będziemy w stanie w pełni dopasować produkt do potrzeb nas i naszego domu.