Jakie walory zdrowotne ma zielona herbata?

Jest wiele różnego typu napojów, lecz zielona herbata od dawna znajduje się w czołówce tych najpopularniejszych. W zasadzie trudno się dziwić tym faktem, ponieważ świetnie smakuje i jednocześnie ma ona szereg różnych dobroczynnych aspektów wpływających na nasze zdrowie. Zatem warto zadać sobie pytanie – na co jest dobra zielona herbata? O tym też będzie w dalszej części niniejszego tekstu.

Napój ten wykazuje ogromne działanie przeciwutleniające, co pozwala eliminować wolne rodniki. Tym sposobem możemy się ustrzec wielu problemów zdrowotnych. Wystarczy tu wspomnieć o zahamowaniu procesów starzenia czy eliminacji komórek rakowych. Regularnie pijąc zieloną herbatę, możemy profilaktycznie wykluczyć takie choroby jak: cukrzycę, choroby kardiologiczne, Alzheimera i osteoporozę. Z powyższych względów warto pić kilka filiżanek tej herbaty co jakiś czas. Zielona herbata jest też znana ze wsparcia przy odchudzaniu, gdyż przyspiesza przemianę materii. Do tego zawarte w niej substancje są pomocne w uzyskaniu lepszej koncentracji, a także działają odprężająco.

Zastanawiając się nad kwestią, na co jest dobra zielona herbata, musimy pamiętać, że nie jest to lek. Zatem jej wpływ na nasze zdrowie jest pośredni.