Rolety idealne do wnętrz – nowoczesne rolety wewnętrzne. Rolety Oknoplast

Nie jesteś zwolennikiem tradycyjnych zasłon i firanek w oknach? Szukasz nowoczesnego rozwiązania, które pomoże zasłonić wnętrze Twojego mieszkania przed wzrokiem ciekawskich lub szukasz możliwości zasłonięcia pomieszczenia przed nadmiarem promieni słonecznych? Nowoczesne rolety wewnętrzne mogą okazać się idealną alternatywą dla Ciebie i Twojego domu. Jakie najlepiej wybrać?

nowoczesne rolety wewnętrzne

W odróżnieniu od rolet zewnętrznych te montowane w środku domu lub mieszkania głównie mają na celu chronienie prywatności domowników i osłanianie przed nadmiarem światła słonecznego. Ze względu na konstrukcję wyróżnia się rolety: zwijane, rzymskie, austriackie, plisowane i tak zwane „dzień-noc”. Jeśli chcemy zobaczyć i przetestować na żywo jak działają poszczególne rolety Oknoplast ma w swojej ofercie wiele ciekawych wzorów.

rolety Oknoplast

Rolety zwijane, wykonane z materiału, podczas podnoszenia zwijają się w rolkę. Rzymskie, również tkaninowe, podnosi się przy pomocy łańcuszków lub troczków i składają się w estetyczne fałdy (zakładki). Ich wariantem są rolety austriackie, które nawet po całkowitym zwinięciu, tworzą bardzo dekoracyjne i bogate fałdy. Rolety plisowane składają się w harmonijkę, a te typu „dzień-noc” tworzy się z dwóch pasów materiału z przerwami. Pozwala to na regulowanie ilości światła, które wpada do wnętrza.

Bogactwo rodzajów rolet sprawia, że bez problemu można znaleźć takie, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i dekoracyjności.