Usiądź i się zrelaksuj. Krzesła do nowoczesnego salonu – nasz wybór

To na czym siedzimy w domu ma olbrzymie znaczenie. Często zapominamy o tym, jak ważne dla naszej wygody, codziennego komfortu funkcjonowania oraz poczucia estetycznego są wygodne krzesła do salonu. Co je musi wyróżniać oraz jakie ich rodzaje najlepiej się sprawdzają w tej domowej oazie spokoju i relaksu?

Jakie nie mogą być meble do salonu?

Jak już zdążyliśmy zauważyć, meble do salonu służą przede wszystkim relaksowi. Z tą też funkcją powinien być związany ich całkowity komfort użytkowania. Nie ma co wprowadzać do wnętrz wyposażenie, które może wygląda ładnie, ale nie nadaje się do użytkowania przez dłuższy czas. Skrajnie irytujący jest fotel lub sofa, na których chcemy zaszyć się z dobrą książką, ale już po godzinie musimy wstać, rozprostować nogi, bo zaczynamy odczuwać dyskomfort i ból. Takim meblom mówimy zdecydowane: NIE.

Cechy mebli salonowych – zwróć na to uwagę przy zakupach

Skoro meble mają być wygodne, warto zatem dobrze je przetestować przed zakupem. Zazwyczaj stawiamy na warianty tapicerowane lub z komfortowymi, dużymi poduszkami. Powinny być również trwałe, gdyż najczęściej, zgodnie z naszym zamysłem, mają towarzyszyć nam w domu przez dłuższy czas.

Idealne meble do nowoczesnych salonów

Pozostaje jeszcze kwestia stylu. Współczesne aranżacje są bardzo rozbudowane, często jednak pojawia się wciąż styl nowoczesny, propagujący minimalizm przestrzeni. Jakie krzesła, sofy i fotele powinny się pojawić w takich lokalizacjach?

Można postawić na skrajny, geometryczny minimalizm, który wpisze się w całość aranżacji. Meble mogą mieć skrajnie prostą bryłę i przykuwać uwagę jednolitym kolorem. Można postawić na rozwiązania klasyczne tapicerowane lub uzupełnić sofę krzesłami z tworzywa sztucznego, które dodadzą ciekawego wyrazu przestrzeni i zwiększą jego funkcjonalność przy dużej ilości domowników lub gości.

Inną opcją są meble rattanowe. Odkrycie ostatnich miesięcy dla wnętrz. Uzupełnia się je o duże, wielobarwne poduszki. W ten sposób łatwo można ocieplić nawet najbardziej ascetyczną przestrzeń. A przecież relaks powinien odbywać się w przytulnej atmosferze. Może warto zatem pozwolić sobie na taki nietuzinkowy eklektyzm?