Dla kogo polecana jest duża szafa przesuwna?

Duża szafa przesuwna to mebel niezwykle uniwersalny. W zasadzie każdy może zastanowić się nad jej zakupem. Szafa z drzwiami przesuwnymi pasuje do różnych wnętrz. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dość łatwo można ją wkomponować do pokoju, sypialni, garderoby czy przedpokoju. Może pasować do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Dowiedz się, dlaczego szafy przesuwane to jeden z najbardziej lubianych rodzajów mebli w Polsce i poza jej granicami.

1. Jakie zalety ma duża szafa przesuwna?

2. Szafa przesuwna świetnym wyborem dla wszystkich

3. Transport i montaż szafy przesuwnej

Szafy przesuwne są bardzo popularne. Przede wszystkim są to meble, które są w stanie pomieścić wiele rzeczy. Pojemna szafa jest ceniona szczególnie za to, że da się w niej schować wszystko to, co generuje bałagan w mieszkaniu. Duża szafa przesuwna ratuje domową przestrzeń przed zagraceniem. Wnętrze szafy może mieć dodatkowe półki — wystarczy to ustalić w sklepie meblowym. Klienci bardzo często wybierają produkt, jakim jest szafa przesuwna z lustrem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wykorzystać ścianę na powieszenie obrazów, grafik lub kilka pamiątkowych zdjęć.

Jakie zalety ma duża szafa przesuwna?

Nowoczesna szafa wzbudza podziw klientów z powodu jej designu i użyteczności. Taka szafa idealnie sprawdzi się w małych lub średnich mieszkaniach, gdzie nie można wygospodarować osobnego pomieszczenia na schowek czy garderobę. Jej wnętrze to pojemne półki i drążki pod wieszaki na ubrania.

Bez problemu da się ją dopasować do każdego wnętrza. Wyróżnia ją stosunkowo niska cena. Jest to towar najwyższej jakości, mogący spełnić oczekiwania osób, które w modny, lecz ekonomiczny sposób chcą zagwarantować sobie porządek w mieszkaniu.  Taka szafa jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Żaden inny rodzaj szaf nie sprawi, że w domu będzie idealny porządek.

Szafy z przesuwnymi drzwiami w jasnych kolorach to optyczne powiększenie przestrzeni. Może to przykładowo być szafa w kolorze białym.

Szafa przesuwna świetnym wyborem dla wszystkich

Szafa, która ma drzwi przesuwne, w szczególności przyda się do:

  • Kawalerek, w których jest mało miejsca — dzięki takiej szafie można schować wszystkie rzeczy osobiste.
  • Pokoju w mniejszym mieszkaniu — w takich mieszkaniach szafa może być atrakcyjną alternatywą dla mało pojemnych meblościanek.
  • Sypialni — szafa może służyć jednocześnie za garderobę.
  • Przedpokoju — sprawdzi się nawet w wąskim korytarzu. Drzwi przesuwne nikomu nie będą przeszkadzały podczas wkładania rzeczy do szafy lub ich wyjmowania.
  • Garderoby — w dużych mieszkaniach, domach czy w apartamentach jak najbardziej można wygospodarować przestrzeń, która będzie przeznaczona na szafę z ubraniami, butami, torebkami i wszelkiego rodzaju dodatkami.

Transport i montaż szafy przesuwnej

Zamawiając szafę przesuwną w sklepie internetowym, trzeba wybrać opcję z transportem (najlepiej z wniesieniem szafy do mieszkania). Taki mebel stanowi przesyłkę gabarytową. Szafa może być wysłana nawet w kilku paczkach, gdyż jest po prostu ciężka. W opisie produktu można sprawdzić, ile kg waży konkretny model szafy.

Ciężkiego mebla nikt raczej nie wniesie w jednej paczce. Przy odbiorze zamówienia trzeba sprawdzić, czy towar dotarł w idealnym stanie. Jeśli paczka dotarła uszkodzona, trzeba sporządzić protokół. Można to zrobić wyłącznie w czasie odbierania mebli, dlatego warto sprawdzić, czy opakowanie nie jest naruszone, a także czy płyta MDF nie ma zarysowań.

Montaż szafy można wykonać samodzielnie, korzystając z instrukcji załączonej w przesyłce. Do pomocy można poprosić przyjaciół. Jeśli posiadacz szafy nie ma cierpliwości do skręcania mebli, może zlecić stosowną usługę.