Żaluzje drewniane zasługują na szczególne uwagę, ponieważ wykonane są z wysokiej jakości materiału , posłużą nam na lata. Drewniane elementy dodadzą pomieszczenie elegancji, zapewnią ciepły klimat.
Żaluzje drewniane montowane na oknie
Wybierając żaluzje drewniane montowane na oknie, zapewniamy sobie wygodę w użytkowaniu , mamy swobodę otwierania okna. Taki montaż żaluzji posiada jedną wadę , po podciągnięciu do góry fragment okna zostaje przez nią zasłonięty. W przypadku pomieszczeń z małą ilością światła warto postawić na montaż żaluzji do ściany . Jednak wtedy musimy się upewnić czy nie będziemy mieć problemy ze swobodnym otwieraniem okna .
Zalety żaluzji drewnianych
Drewniane żaluzje posiadają duża uniwersalność , może je dopasować do każdego stylu mieszkania, najlepiej prezentują w nowoczesnym stylu minimalistycznym. Żaluzje wyróżniają się duża funkcjonalności , możemy dopasować jaką ilość światła chcemy , aby docierała do wnętrza w zależności od pory dnia i pogody za oknem. Dużą zaletą żaluzji drewnianych dla osób ceniących sobie prywatność jest blokadą przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Ciekawy design to częsty powód wyboru żaluzji drewnianych, prezentują się one o wiele bardziej ekskluzywnie niż zwykłe firany. Naturalne drewno jest odporne na działanie promieni słonecznych .
Wady żaluzji drewnianych
Największą wada tego typu osłon okiennych jest ich cenna, są kilkakrotnie droższe od tradycyjnych żaluzji, jednak jest to inwestycja na długie lata. Drewniane żaluzje posiadają niską odporność na wysoką temperaturę i wilgotność, dlatego tego typu rozwiązanie jest stosowane tylko w pomieszczeniach. Tego typu żaluzje nie sprawdzą się kuchni i w łazience. Listewki drewniane w łatwy i szybki sposób zbierają kurz , który staje się widoczny , przez co trzeba dbać o częste czyszczenie żaluzji. Duża część osób rezygnuje z zakupu drewnianych żaluzji z powodu wąskiej gamy kolorystycznej w porównaniu z innymi sposobami dekoracji okien. Tego typu osłona okien nie sprawdzi się u osób szukających całkowitego zacienienia pomieszczeń, ponieważ nawet po przekręceniu drewnianych lamelek do pomieszczenia wpada pewna ilość światła.