Szybka metamorfoza okna czyli ile kosztuje roleta rzymska?

Roleta rzymska stała się modną alternatywą dla tradycyjnych firanek. Dostępne są różne rodzaje materiałów, więc w łatwy sposób można dopasować ją do stylu panującego w domu. Rolety rzymskie cechują się elegancją, dlatego zapewniają szereg możliwości aranżacyjnych. Rolety rzymskie są łatwe w montażu, można je przymocować do sufitu, umieścić na karniszu. Sterowane są za pomocą mechanizmu koralikowego lub elektrycznego, więc łatwo można zadbać o swoją intymność w pomieszczeniu.

Ile kosztuje roleta rzymska

W sytuacji, kiedy chcemy, aby nasze okno nabrało subtelny wygląd i docierały promienie słoneczne, ciekawą alternatywą są rolety wykonane z transparentnego materiału. To ile kosztuje roleta rzymska, zależy do wiele czynników m.in.: rodzaju materiału, przepuszczalności światła, wymiaru, mechanizmu rozkładnia. Rolety rzymskie możemy kupić w specjalistycznym sklepie stacjonarny, markecie budowlanym lub zamówić ze sklepu internetowego.

Jak dobrać rolety rzymskie

Najważniejszą rzeczy przy doborze rolet jest poznanie wymiaru, jakie ma okno, na którym ma się znajdować roleta. Możemy kupić roletę w dopasowanym rozmiarze lub zamówić specjalnie dobraną na wymiar. Na dole rolety powinna znajdować się, obciążają listwa, dzięki której materiał będzie się układał po zwinięciu. Rolety wykonywane są z różnego rodzaju tkanin, możemy znaleźć rolety rzymskie bambusowe. Materiał, z którego są wykonane rolety po zwijaniu, efektownie się układa, dodatkowo roleta może być zbogacona o elegancką falbanę. Możemy znaleźć rolety rzymskie z myślą o kuchni, które pozwalają na zbilansowaną ilość światła w tym pomieszczeniu. Na stopień zaciemnienia rolet ma wpływ kolor, rodzaj i grubość tkaniny. Przy wyborze rolet należy również zwrócić uwagę, z jakiego rodzaju tkanin są wyprodukowane. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami są: len, poliester, poliamid, bawełna. Rolety są bardzo łatwe w czyszczeniu, wystarczy pozbyć się elementów montażowo –regulacyjnych i możemy je wyprać w pralce.