Rodzaje okuć okiennych – Roto okucia do okien skrzynkowych

Okucia okienne to niewielki element, często praktycznie niewidoczny, bez którego nie moglibyśmy w pełni korzystać z naszych okien. Wpływają one znacząco na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Niestety, kupujemy je zazwyczaj w pakiecie i na przykład okucia do okien skrzynkowych, otrzymamy w całości z produktem, nie mając wpływu na wybór konkretnego rodzaju produktu ani producenta.

okucia do okien skrzynkowych

Czym powinny wyróżniać się okucia dobrej jakości? Przede wszystkim, w przypadku zawiasów, powinny być trwałe i otwierać się lekko, bez konieczności używania siły. Dobrze dopasowane okucia umieszczone pod przylgą okienną poprawią izolacyjność okna, a niektóre modele pomagają również zapewnić mikrowentylację pomieszczenia, poprzez rozszczelnienie okna o kilka milimetrów.

Roto okucia do okien

Oprócz opisywanych powyżej zawiasów do okuć zalicza się również narożniki okienne, haki wiatrowe (wciąż stosowane przy niektórych rodzajach okien drewnianych), zakrętki wiedeńskie (dodatkowe zabezpieczenie lub doszczelnienie okna) oraz klamki.

Ciekawą i różnorodną ofertę można znaleźć u marki Roto okucia do okien w ich wydaniu spełniają wszelkie oczekiwania i wymagania.