Minimalistyczna łazienka bez okna.

Zagospodarowanie małego pomieszczenia to nie lada wyzwanie. Trzeba poszczególne elementy dokładnie przemyśleć i zorganizować całość w taki sposób, aby przestrzeń spełniała walory estetyczne, czyli cieszyła oczy oraz była funkcjonalna. Dużym kłopotem może okazać się aranżacja mikroskopijnej łazienki. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania i jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Łazienka bez okna aranżacje

Przede wszystkim w małych łazienkach bez okien o ile to możliwe powinniśmy zamontować kabinę prysznicową. W starym budownictwie zdarza się, że nie ma zlewu, stoi natomiast okazała wanna, która zajmuje dużo miejsca. Ustawienie zamiast niej, natrysku to dobry pomysł, zyskujemy też miejsce na niewielki zlew.

Minimalizm

Oszczędność kolorów jest tym, co maleńka łazienka lubi najbardziej. Jeśli dodatkowo płytki lub farba nie są matowe, ale połyskujące, wówczas mamy efekt ,,zwiększenia” maleńkiej łazienki. Ciekawa łazienka bez okna aranżacje minimalistyczne zwłaszcza, zakładają użycie naturalnych materiałów, takich jak drewno. Drewniane dodatki mają to do siebie, że ocieplają wnętrze i wprowadzają doń odrobinę elegancji i luksusu. Jeśli do tego dodamy kremowe lub białe ręczniki, (choć niekoniecznie praktyczne), całość będzie prezentowała się zniewalająco.

Dobra wentylacja

Przy aranżacji ,, ślepej” łazienki musimy koniecznie zadbać o dobrą wentylację. Nawet najpiękniejsze designerskie dodatki i płytki markowych firm nie będą zachwycały, gdy na ścianach płoży się grzyb. Zagrzybienie bardzo trudno jest usunąć ze ściany. Należy wówczas zdzierać ścianę warstwa po warstwie aż do gołego betonu, a i to nie daje nam pewności, czy grzyb nie wróci.
Istotne jest też wzięcie pod uwagę rozmieszczenia świateł. Żarówki powinny mieć ciepłą barwę, a samo źródło światła powinno pochodzić z kilku urządzeń. Rozproszone światło doskonale manipuluje naszymi zmysłami, tak, że jesteśmy gotowi uznać pomieszczenie, w tym wypadku łazienkę, za dużo większą niż jest w rzeczywistości.
Dobrze dobrane kolory, minimalizm we wzornictwie oraz sprawnie działający system wentylacyjny, sprawią, że nawet najmniejsza łazienka będzie miejscem, w którym wszyscy domownicy dobrze się czują.