Okna z aluminium – alternatywa dla drewna i PCV. Profile okienne aluminiowe – profile okienne Veka

Wybór możliwości w przypadku stolarki okiennej jest olbrzymi. Możemy decydować spośród tradycyjnych konstrukcji drewnianych lub nowoczesnych i ekonomicznych plastikowych(ciekawe i trwałe profile okienne Veka). Oprócz tych dwóch, standardowych opcji, możemy się pokusić również na profile okienne aluminiowe.

profile okienne aluminiowe

Ze względu na konstrukcję rama jest naprawdę sztywna. Z tego też powodu okna tego typu często wybiera się do przeszkleń wielkoformatowych (zamiast ciężkich konstrukcji drewnianych). Ich surowy design zazwyczaj odpowiada wnętrzom w stylu nowoczesnym, loftowym lub industrialnym. Wyróżnia się profile zimne (głównie wykorzystywane do ogrodów zimowych) oraz ciepłe (dzięki wypełnieniu odpowiednim materiałem termoizolacyjnym mogą być montowane w domach mieszkalnych). Profile okienne aluminiowe są niezmiernie trwałe i inaczej jak drewno nie wymagają żadnej systematycznej konserwacji. Dla osób ceniących walory drewna, a chcących skorzystać z zalet aluminium, produkuje się okna drewniane z nakładką aluminiową.

profile okienne Veka

Profile z aluminium to ciekawe rozwiązanie łączące wiele zalet PCV i drewna. Wybierając zatem odpowiednie produkty do domu, warto wziąć je pod rozwagę.