Alternatywa dla firanek – rolety dekoracyjne we wnętrzu. Rolety tkaninowe

Rolety coraz częściej zastępują w domach tradycyjne firanki i zasłony. Pozwalają w pełni wyeksponować okno oraz jego otoczenie, same stając się pięknym elementem aranżacji wnętrza. Jakie rolety dekoracyjne warto wybrać?

Rolety dekoracyjne. Jakie rolety najlepiej ozdobią nasze wnętrza?

Istnieje wiele różnych rodzajów i fasonów rolet do wnętrz. Bywają wykonane z metalu, drewna, bambusa. Do najbardziej ozdobnych zaliczają się jednak rolety tkaninowe, szczególnie te nazywane rzymskimi. Mogą one z powodzeniem zastępować zarówno zasłony (tkanina nieprzeźroczysta), jak i firanki (tkanina przeźroczysta). Należy zwrócić na to szczególną uwagę, planując zastosowanie tego typu osłon w pomieszczeniach o różnorakiej funkcji. W zależności od zastosowanego materiału – cienki o głównie dekoracyjnym walorze, sprawdzi się idealnie w kuchni lub salonie a gruby (zbliżony do tkanin obiciowych), skutecznie odgrodzi naszą sypialnię od pierwszych promieni słońca o poranku.

rolety tkaninowe

Rolety rzymskie reguluje się dzięki specjalnemu systemowi łańcuszków lub troczków. Po podniesieniu tworzą one ozdobne fałdki (inaczej nazywane zakładkami). Dzięki różnorodności kolorów i wzorów można je dopasować do niemal każdej aranżacji wnętrzarskiej.

Jeśli szukamy ciekawej i wygodnej alternatywy dla klasycznych zasłon i firanek, rolety tkaninowe mogą być idealnym rozwiązaniem do każdego domu.