Nietypowe okna – czym je osłonić? Rolety na okna łukowe – rolety skośne

Coraz częściej w warunkach domowych trafiają się okna o niestandardowym wymiarze lub kształcie. Architekci wprowadzają łuki zamiast tradycyjnych prostokątów. Wygląda to efektownie i daje olbrzymie możliwości aranżacyjne. Czy w takiej sytuacji można jednak znaleźć odpowiednie formy zasłony lub żaluzji na okna? Czy da się kupić rolety na okna łukowe?

Jakie produkty możemy zastosować na okna łukowe? Rolety na okna łukowe

Rynek produkujący rolety i żaluzje podąża za najnowszymi trendami i coraz więcej producentów wprowadza rolety skośne do swej oferty, która z każdym rokiem jest bogatsza. Można już znaleźć rolety rzymskie, szyte z niemal dowolnego materiału, które mogą z powodzeniem zastąpić klasyczne zasłony (materiał nieprześwitujący) lub firany (materiał lekko prześwitujący).

rolety skośne

Pojawiają się również eleganckie i stylowe żaluzje drewniane lub też pionowe. Efektownie prezentują się również żaluzje plisowane, w których piękny design można dodatkowo podkreślić nietuzinkowym kolorem. Pozwala to na ich zastosowanie niemal w każdym wnętrzu.

Nietypowe okno nie stanowi już problemu w dobraniu odpowiedniego produktu, chroniącego przed promieniami słonecznym. Cieszmy się naszym domem i bawmy stylizacjami.