Piękne rolety rzymskie funkcjonalny wystrój okien

Rolety rzymska to niezwykle dekoracyjny i praktyczny wystrój okien. Spełnia świetnie funkcję ochronną przed promieniami słonecznymi, dlatego idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.
Rolety rzymskie posiadają łatwy w użyciu system regulacji wysokości za pomocą łańcuszka lub elektrycznie. W roletach rzymskich wykorzystywane są mechanizmy, które umożliwiają płynne podciąganie i opuszczenie, przez co tkania układa się, tworząc fałdy,jest to ciekawy efekt dekoracyjny. Rolety rzymskie są proste w montażu, dlatego można umieścić je: wnęce nad oknem, na karniszu lub na suficie. To elegancka i funkcjonalna ozdoba, nie tylko okna, lecz całego wnętrza Rolety to nie tylko elegancka ozdoba okna, lecz również całego wnętrza. Na rynku możemy znaleźć piękne rolety rzymskie, które będą pasować do każdego stylu wnętrz.

Zacienienie okien – piękne rolety rzymskie

W nasłonecznionych pomieszczeniach warto wybrać roletę rzymską w ciemnych kolorach, wykonanej z materiału o cięższej strukturze. Zacienie rolet może wynosić od 50 do 100% w zależności od rodzaju tkaniny. Na oknach po zachodniej stronie idealnym rozwiązaniem będzie opcja odbicia światła, 100% zacienienia rolet doskonale sprawdzi w sypialni po wschodniej stronie. Dużą zaletą rolet rzymskich jest, to, że można w łatwy i szybki sposób wyczyścić, nie ma konieczności oddawania ich do pralni. Rolety są łatwe w demontażu, dlatego od czasu do czasu możemy zadbać o ich czystość.

Alternatywa dla firanek

Rolety rzymskie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych firm i żaluzji. Rolety wykonane z materiału transparentnego to ciekawy sposób, aby zastąpić firanki, w przypadku kiedy nie chcemy zaciemniać pomieszczenie a w subtelny sposób udekorować okno. Funkcjonalna, a zarazem nowoczesna osłona okien, jaką stanowią rolety rzymskie, zwiększa poczucie intymności w mieszkaniu. Rolety wykonane z pięknego, lekkiego materiału uczynią wnętrze bardziej przestronne. Aby odmienić styl w pomieszczeniu, warto postawić na zmianę dekoracji okien i kilka dodatków w podobnym tonie. Rolety wykonane z aksamitnego w dotyku welwetu wygląda bardzo elegancko i nadadzą przytulnego charakteru pomieszczeniom.