Folie mrożone na szyby – kiedy warto je zamontować?

Folie mrożone na okna i szyby świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chce się uniemożliwić wgląd przez szkło, a jednocześnie zachować jego dekoracyjny charakter. Zarówno w domach prywatnych, jak i lokalach użytkowych można zastosować różne rodzaje folii – matowe, szronione, mleczne czy ozdobne. Jaką folię wybrać do konkretnego wnętrza? Jak wyglądają montaż i pielęgnacja folii?

Rodzaje matowych folii na okna

W biurze czy lokalu użytkowym, takim ja kawiarnia albo restauracja, warto zamontować na szybach okien folie ograniczające możliwość zaglądania z ulicy. Dostępnych jest kilka rodzajów folii, które nadają się do tego zadania, zróżnicowanych pod względem efektu estetycznego. Folie matowe są maksymalnie przezroczyste, jednak ograniczające przezierność szyb i odbłyski światła słonecznego i sztucznego. Przykładem może być folia mrożona Bright Frost. Folie mleczne nadają szybie białawego, jednolitego odcienia, podczas gdy folie szronione są wzorzyste i imitują wygląd szkła pokrytego warstewką lodu. Folie mrożone w bardziej wyraziste wzory pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Wzorzyste folie świetnie nadają się do montażu tylko na części szyby – na przykład od połowy w dół, dodając charakteru całemu wnętrzu.

Folia ozdobna na specjalne zamówienie

Folie szronione zdobią biuro, siedzibę firmy lub lokal

Jeżeli urządzasz biuro, siedzibę firmy lub lokal, z pewnością zainteresuje Cię możliwość zamówienia spersonalizowanych folii mrożonych ze wzorem. Na folii można nadrukować dowolną treść, na przykład logo lub nazwę firmy czy też specjalnie dobraną grafikę. Tak ozdobiona folia spełnia podwójną rolę, nie tylko uniemożliwia zaglądanie przez okna lub przez szklane ścianki rozdzielające przestrzeń w biurze lub lokalu gastronomicznym, ale też stanowi dekorację i reklamę Twojej firmy, spełniając funkcję estetyczną.

Folie na okna  – montaż i pielęgnacja

Instrukcja montażu folii na szyby znajduje się w opisie produktu. Zazwyczaj folie można zamontować samodzielnie, używając odpowiedniego płynu – najlepiej od razu podczas kupowania folii wybrać taki polecany przez producenta, lub po prostu użyć wody z delikatnym środkiem do mycia. Montując folię na szkło należy pamiętać o tym, aby nie dopuścić do powstania pęcherzyków powietrza pomiędzy folią a szybą, bo może to znacznie upośledzić jej trwałość. Aby sobie to ułatwić, warto wykorzystać narzędzia do wyrównywania tapet. Natomiast pielęgnacja folii na szyby jest bardzo prosta, należy traktować je tak samo jak szkło – myć z użyciem odpowiednich środków do czyszczenia, wody i miękkiej ścierki. Należy uważać, aby nie uszkodzić folii, która nie jest odporna na zarysowania ostrymi przedmiotami.

Więcej informacji: MONFOL – sklep z foliami na okna