Czy rolety rzymskie są praktyczne ?

W ostatnich latach w architekturze wnętrz stały się modne duże, wysokie okna w pomieszczeniach. Większość z nas ceni sobie jednak prywatność, dlatego ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach są rolety rzymskie. Zastosowanie odpowiednich tkanin pozwala utrzymać świetny efekt dekoracyjny, dostarczyć zbilansowaną ilość promieni słonecznych w pomieszczeniu. W zależności od tego, z której strony świata znajduje się nasz pokój, możemy dostosować stopień zaciemnienia rolet, wybierają odpowiednią grubość i kolor rolet. Rolety rzymskie możemy łatwo o szybko zamocować do sufitu na karniszu lub w ramie okna. Rolety mogą być wyposażone w prosty mechanizm koralikowy, sznurkowy lub możemy znaleźć też rolety bez mechanizmu regulacji. Rolety rzymskie zajmują mało miejsca, przez co idealnie nadają się do niewielkich pomieszczeń.

Jaka tkanina na rolety ? Czyli rolety rzymskie materiał…

Decydując się na rolety rzymskie materiał z , którego będą wykonane rolety powinien kolorystycznie współgrać z całym pomieszczeniem.
Rolety rzymskie wykonywane są z różnego rodzaju tkanin, naturalnych takich jak len, bawełna, bambus, czy sztuczne takie jak np. poliester. Najczęściej materiał na rolety wykonany jest z mieszanki kilku tkanin, dzięki temu stają się one bardziej praktyczne. Do pokoju dziecka warto wybrać rolety w jasnych kolorach, na przykład z postaciami z bajek. W salonie świetnym pomysłem będą delikatne wzory i kolory, które nadadzą elegancji. Lekkie rolety wykonane z woalu to idealnym sposób na dekoracji okien w kuchni.

Jaki kolor rolet wybrać ?

W sypialni dobrze się sprawdzą motywy naturalne, roślinne. Ważnym czynnikiem przy wyborze rolet jest ich kolor, aby był dobrany do barw dominujących w danym pomieszczeniu. Najbardziej uniwersalnymi kolorami rolet są: biały, szary, czarny. Jeśli decydujemy się na wybór rolet rzymskich, nie musimy rezygnować z zasłon, obie dekoracje świetnie się wzajemnie uzupełniają, jeśli są w tej samej kolorystyce. Rolety mogą być wykończone falbaną prostą lub z falą. Lekkie rolety wykonane z woalu to idealnym sposób na dekoracji okien w kuchni. Dekoracje wiszące na oknach mają wpływ na atmosferę pomieszczeń.