ciemny przedpokój i korytarz

Ciemny przedpokój i korytarz. Jak go rozjaśnić i wyróżnić?

Korytarz jest pomieszczeniem przejściowym, często zaniedbanym pod względem dekoracyjnym. Nie zawsze łatwo jest znaleźć pomysły na umeblowanie i udekorowanie tej wąskiej i ciemnej przestrzeni, którą po prostu pożyczasz, nie zatrzymując się tam naprawdę. Istnieją jednak proste pomysły, aby przywrócić go do życia i wzmocnić. Oto nasze wskazówki, jak to zrobić bez rozbijania banku.

Jak rozjaśnić ciemny przedpokój? Preferuj jasne kolory.

https://inspirehome.pl/tag/przedpokoj/

Jeśli w korytarzu jest ciemno, wybierz jasne, jasne kolory podłogi i ścian. Unikaj ciemnych odcieni, które zmniejszają przestrzeń i preferuj białe, kremowe, beżowe, bladoróżowe lub inne jasne, pastelowe kolory. Te dźwięki rozjaśnią twój korytarz i dadzą ci poczucie wielkości.

Na podłodze, wybierz również odcienie światła. Jeśli jednak masz piękne płytki lub podłogę z litego drewna, szkoda by było je zmienić. Możesz na przykład położyć jasną wykładzinę, aby dodać trochę światła.

Jakie kolory do ciemnego przedpokoju – Zabawa z wariacjami kolorystycznymi.

Jeśli nie chcesz malować korytarza na jasny kolor lub chcesz dodać trochę koloru, pomaluj ścianę na bardziej wyrazisty kolor, np. niebieski, czerwony, zielony, parmeński, żółty, pomarańczowy, itp. Pozostałe ściany i sufit należy utrzymywać w kolorze białym lub nie-białym, aby podkreślić kolor bez zaciemnienia korytarza.
Jeśli chcesz przyciemnić kolory, masz kilka bardzo ładnych tapet, które mogą ozdobić jedną ze swoich ścian. Estetyczne, strukturyzują przestrzeń i mogą niskim kosztem wprowadzić głębię i światło do ciemnego korytarza.

jakie kolory do ciemnego przedpokoju

Ciemny korytarz – Używaj właściwego oświetlenia.

Nie opuszczaj korytarza po ciemku. Wybierz odpowiednie oświetlenie, aby przywrócić go do życia i wyróżnić. Jesteś zepsuty do wyboru i możesz nawet ustawić kilka rodzajów świateł, aby zróżnicować atmosferę zgodnie z Twoimi życzeniami. Podczas gdy lampy sufitowe są dobrym sposobem na oświetlenie, lampy ścienne oferują piękne, bardziej stonowane, przytulne i ciepłe oświetlenie. Aby uzyskać bardziej oryginalną atmosferę, wybierz elegancką lampę podłogową, a aby uzyskać ciepłą atmosferę, umieść ładną lampę stołową na konsoli. Wreszcie, aby połączyć przyjemność z dekoracją, należy zdecydować się na świece lub girlandy światła, przymocowane do ściany lub umieszczone na konsoli, półce lub małym meblu okolicznościowym.

jak rozjaśnić ciemny przedpokój

Pomysł na ciemny przedpokój – Powieś lustra.

Lustra są zarówno funkcjonalnymi jak i dekoracyjnymi elementami. Praktyczne, sprawiają wrażenie powiększonej przestrzeni dzięki refleksom. Są one dostępne w różnych stylach, aby dopasować je do wszystkich nastrojów. Małe, duże, okrągłe, kwadratowe, prostokątne, faliste, obramowane lub bezramowe… jest wiele możliwości wyboru i doskonale nadają się do dekoracji i przywrócenia wartości ciemnemu i zaniedbanemu korytarzowi.
Co więcej, lustra są dobrym sposobem na dostarczenie jeszcze większej ilości światła do tego przechodzącego pomieszczenia. Poprzez odbijanie światła, wzmacniają one jasność już obecną dla uzyskania udanego efektu jaskrawości.

Ciemny przedpokój – Nie zapomnij go udekorować.

Tylko dlatego, że jest to miejsce przejścia, nie oznacza, że korytarz powinien być pozbawiony dekoracji. W zależności od tego, ile masz miejsca, nie wahaj się postawić ładnej, lekkiej i wąskiej konsoli, na której umieścisz kilka przedmiotów dekoracyjnych. Wazony, rośliny, świece. Wybór jest ogromny! Można nawet przymocować do ściany lekkie i dekoracyjne półki do przechowywania książek i innych elementów dekoracyjnych.

ciemny przedpokój jak rozjaśnić - pomysł, aranżacje

Ciemny przedpokój aranżacje – Zainstaluj szklane drzwi.

Jeśli twój ciemny korytarz służy kilku jasnym pomieszczeniom, możesz zainstalować szklane drzwi w salonie. Światło słoneczne będzie wtedy w stanie wprowadzić trochę światła do pomieszczenia. Opcja ta jest możliwa nawet w przypadku pokoju takiego jak np. sypialnia. Aby zachować intymność, wystarczy zainstalować nieprzezroczyste, szklane drzwi, które przepuszczą światło, nie pokazując ci, kiedy jesteś w środku.