Jak zadbać o wystój okien? Rolety rzymskie bez mechanizmu

Masz dość monotonnych firanek na swoich oknach i chcesz zrobić metamorfozę swoich okien ? Idealnym pomysłem będzie wybór rolety rzymskiej. Biorąc pod uwagę montaż rolet rzymskich, musimy wybrać dwa najważniejsze czynniki: rodzaj tkaniny i sposób montażu. Rolety rzymskie możemy zamocować w szybki i bez inwazyjny sposób na ramie okna, do sufitu, na karniszu. Rolety doskonale sprawdzą w mniejszych, jak i w większych pomieszczeniach, ze względu na wybór mechanizmu regulacji: koralikowy, sznurkowy lub brak mechanizmu regulacji.

Zalety rolet rzymskich

Na rynku możemy znaleźć rolety wykonane z naturalnych tkanin lub syntetycznych. Dostępny jest szeroki wybór tkanin na rolety pod względem rodzaju materiału, jak i estetyki. Jeśli chcemy, aby pomieszczenie było w pełni zaciemnione warto postawić na rolety wykonane z materiału zasłonowego. W przypadku kiedy zależy nam jedynie na efekcie dekoracyjnym, możemy zdecydować się na rolety uszyte z materiału i strukturze lekkiej, podobnej do firanki. Rolety są łatwe w utrzymaniu czystości, możemy je prać w pralce. Rolety rzymskie są bardzo efektowne i praktycznie nie zajmują dużo miejsca, dzięki temu są uniwersalną osłoną okien w każdym pomieszczeniu. Rolety rzymskie pozwalają dopasować odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu w zależności od koloru tkaniny.

Jakie rolety rzymskie do kuchni? Bez mechanizmu!

W przypadku kiedy chcemy, aby do pomieszczenia docierała odpowiednia ilość światła, możemy wybrać transparentne rolety rzymskie bez mechanizmu regulacji wysokości. Tego typu rolety świetnie sprawdzą się w kuchni, ponieważ wpuszcza wiele światła do pomieszczenia, a przy tym nadaje przytulny klimat. Roleta rzymska posiada płaską powierzchnię, przez co możemy oszczędzić miejsce przy oknie, nie odbiera przestrzeni w kuchni. Rolety rzymskie możemy zamocować na karnisz, w dolnej części rolety znajduje się kij usztywniający, możemy w połowie wysokości rolety przewiązać dolną cześć dwiema kokardkami, aby stworzyć piękną falbanę. Do kuchni warto wybrać również rolety rzymskie z drukowanym wzorem, przez co możemy uzyskać bardziej tradycyjny lub nowoczesny styl.