Nawiewniki – niedoceniane wsparcie dla lepszego powietrza w domach. Nawiewnik podokienny Aereco

Odpowiednia wentylacja w domach i mieszkaniach to podstawa. Według przepisów polskiego prawa, powietrze musi być doprowadzone do wszystkich pokoi i kuchni z oknem zewnętrznym. Trzeba pamiętać o jego przepływie. W tym celu podcina się drzwi w pokojach, a w kuchni i łazience nawierca się odpowiednie otwory. Równie istotnym, choć nieco niedocenianym, elementem całego systemu wentylacji jest nawiewnik podokienny, który staje się coraz popularniejszy.

nawiewnik podokienny Aereco

Istnieją różne rodzaje nawiewników, między innymi automatyczne, z których wyróżnia się: higrosterowane (moc wentylacji zależy od względnej wilgotności w pomieszczeniu), ciśnieniowe (wyczuwają różnice ciśnienia). Nawiewniki sterowane ręcznie mogą być np. grawitacyjne.

Jakie są zalety stosowania nawiewników?

Produkty tego typu, na przykład nawiewnik okienny Aereco, pozwalają usunąć wilgoć i pleśń z pomieszczenia, odświeżyć powietrze oraz poprawić jego cyrkulację. Dostarczają one powietrze z zewnątrz do domu, bez wychładzania go i zagrożenia przeciągami. Powinny być montowane w pokojach oraz ewentualnie w kuchni. Nie stosuje się ich w łazienkach.

Mając na względzie utrzymanie odpowiedniego standardu życia w naszym domu, warto pamiętać również o jakości powietrza, jakim w nim oddychamy.