Kształtowniki podokienne – rodzaje – listwa podokienna. Naprawa okien drewnianych Warszawa

Wydawać by się mogło, że budowa okna jest niezmiernie prosta. Posiada jednak kilka drobnych elementów, o których zazwyczaj się zapomina, a bez nich konstrukcja okienna nie mogłaby należycie spełniać swoich funkcji. Do tego typu części należy bez wątpienia listwa podokienna, z której wyróżnia się dwa rodzaje: listwę transportową progową.

Rodzaje kształtowników podokiennych – listwa podokienna

Listwa transportowa jest zdecydowanie prostsza w budowie. Jej podstawową funkcją jest zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi dołu okna podczas transportu, dlatego wpina się ją w dolną część ramy ościeżnicy. Listwa progowa z kolei to element skomplikowany, wielokomorowy, który powinien być trwale przymocowany do dolnej część ramy ościeżnicy. Zamocowane w kształtowniku dodatkowe uszczelki poprawiają szczelność w progowej części okna. A on sam ma za zadanie przede wszystkim ułatwić mocowanie parapetów.

naprawa okien drewnianych Warszawa

Kształtowniki to drobny, ale istotny element każdego okna, który musi być sprawny, żeby okno działało prawidłowo. W razie jakichkolwiek problemów konieczna będzie naprawa okien drewnianych Warszawa ma wiele takich punktów serwisowych.