Wertikale okienne, czyli postaw na oryginalność – okiennice producent

Oprócz tradycyjnych poziomych rolet i żaluzji coraz większą popularnością cieszą się ostatnio wertikale okienne, czyli żaluzje wykonane z pionowych pasów.

Czym są wertikale okienne?

Paski są łączone za pomocą sznurków lub łańcuszka, przymocowanego do specjalnej szyny, która może być sterowana ręcznie lub automatycznie. Tego typu konstrukcje dają sporo możliwości aranżacji i ustawienia. Można je przesunąć w bok, do przodu lub nawet obrócić, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad ilością wpadającego do wnętrza światła słonecznego. Tego typu osłony są łatwe w montażu, umożliwiając też przytwierdzenie ich do sufitu (na specjalnych klipsach) lub do ściany (na wspornikach). Wykonuje się je z najróżniejszych materiałów, co daje wiele opcji aranżacyjnych. Do produkcji używa się między innymi: lakierowanego aluminium, tkanin, drewna lub PCV.

Okiennice producent. Gdzie zastosować ten typ żaluzji?

Coraz częściej mający w swej ofercie okiennice producent może doradzić zastosowanie tego typu produktu nie tylko w przestrzeni biurowej. Moda wnętrzarska uległa ostatnimi czasu sporym przemianom i wertikale z powodzeniem można zamontować również w domu – w kuchni, salonie i sypialni. Bogate wzornictwo i materiały pozwolą na dopasowanie ich niemal do każdej stylizacji.