Rolety rzymskie montowane do okna czyli nowoczesne propozycje wystroju okien

Okna są ważną częścią każdego domu. Każdemu zależy by wpadało przez nie jak najwięcej naturalnego światła z dworu. Jednocześnie pragniemy mieć zapewnioną prywatność w domu, więc w jakiś sposób trzeba okna osłonić. Można w tym celu zakupić sobie firanki do okien albo zasłonki, ale lepszym rozwiązaniem są rolety. Jeśli jednak ktoś bardzo chce mieć ładnie przystrojone okno, to koniecznie powinien się zdecydować na roletę rzymską, bo jest ona połączeniem firany i rolety.

Na czym polega fenomen rolety rzymskiej?

Roleta rzymska jak już wyżej wspomniano, jest połączeniem elegancji firany i praktyczności rolety. Roletę tę można zwinąć i rozwinąć na dowolną długość, można nią także w całości zasłonić okno. Ale jeśli będzie rozwinięta tylko częściowo, wtedy będzie pełniła funkcję dekoracyjną. Roleta rzymska jest bardzo dekoracyjna, szeroki wybór materiałów, wzorów i deseniów sprawia, że wygląda ona w oknie bardzo efektownie. Roleta rzymska jest materiałowa, dzięki temu można ją ściągnąć z okna i wyprać. To duże ułatwienie, bo można ją cały czas utrzymać w czystości.

Rolety rzymskie montowane do okna

Rolety rzymskie można montować na kilka sposobów. Najczęściej jednak montuje się je na karniszu w tradycyjny sposób, jeśli mają wszyty tunel, albo bezpośrednio do okna. Roleta zamontowana do ramy okiennej, jest praktyczniejsza, bo nie przesuwa się, nie gniecie, jest solidna i odporna na różne czynniki. Nie trzeba jej przesuwać ani ściągać jeśli chce się otworzyć okno, także na uchylnik. Jest to więc bardzo praktyczne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Rolety rzymskie od lat cieszą się popularnością, pasują do różnych stylów wnętrz i wystrojów. Dzięki bogatej kolorystyce, łatwo można je dopasować do koloru ścian, mebli czy dodatków we wnętrzach. Ich koszt nie jest wygórowany, wręcz przeciwnie, jest porównywalny do ceny ładnych firan czy zasłon okiennych. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo z pewnością roleta rzymska spełni wszystkie oczekiwania.