Stwórz własną dekoracje okien czyli mechanizm do rolet rzymskich: jak zrobić?

Mamy do wyboru szeroką gamę kolorystyczną tkanin, z których są szyte rolet , przez do świetnie wkomponują się do każdego pomieszczenie. Rolety rzymskie są łatwe w montażu do tego mamy do wyboru kilka rodzaju elementów regulacji rolet , przez co doskonale panują do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. W przypadku rolet rzymskich materiał jest cały czas widoczny , a nie tak jak w przypadku tradycyjnych rolet tkanina zostaje nawijana na rolkę, dzięki czemu mamy zapewnioną ochronę przed promieniowaniem słonecznym oraz większą prywatność. Rolety rzymskie szyte są z przeróżnych tkanin , mogą pełnić funkcję firany , wisieć w zestawieniu z zasłonami lub solo. W przypadki, kiedy zależy nam na całkowitym zaciemnieniu pokoju ,wybierzmy grubszą tkaninę wykonaną z bawełny . Rolety rzymskie możemy kupić gotowe , zamówić na wymiar lub uszyć samemu.

Jak uszyć roletę rzymską?

Zacznijmy do wyboru odpowiedniej tkaniny, która najlepiej spełni nasze oczekiwania najlepiej materiał zasłonowy lub grubą bawełnę. Potrzebne będą również: cienkie listewki do obciążenia, śruby z kółkami, sznurek polipropylenowy, klej na gorąco, małe wkręty, haczyki, wiertarka. Zacznijmy od wymierzenie naszego okna i przycięcia materiału, należy jednak zostawić kilka centymetrów po bokach na zakładki. Musimy zrobić plisy co 30 cm na zgięciach stworzyć tunele na ok. 1,5 cm i włożyć tam listewki, potem trzeba doszyć metalowe kółeczka w każdym tunelu i przeciągnąć sznurek.

Mechanizm do rolet rzymskich – jak zrobić?

Istotnym elementem jest regulacja rolet, mechanizm do rolet rzymskich jak zrobić? Możemy wykorzystać do tego w najprostszy sposób karnisz z szelkowym zawieszaniem rolet lub wykonać samemu w prosty i szybki sposób. Potrzebna będzie nam kantówka , która należy przewiercić do ściany bądź sufitu . Do listewki należy przewiercić haczyki. Listwę na dole rolety przymocowujemy za pomocą kleju na gorąco. Roletę musimy założyć przez wykonany przez nas karnisz , przeciągamy sznurek przez każde kółeczko, a potem ucinany sznurki na jednej długości.