Martom- wyjątkowe drzwi do Twojego domu

Drzwi to wizytówka domu, zapowiedź tego, co jest w środku. Nic więc dziwnego, że ich wybór przysparza nie lada kłopotów. Jak wybrać idealne drzwi zewnętrzne? Dlaczego warto wybrać drzwi marki Martom?

Martom- idealne drzwi do domu i mieszkania

Firma Martom to obecny na rynku od wielu lat producent wysokiej jakości drzwi zewnętrznych. W ofercie znajdują się zarówno drzwi do domów jednorodzinnych, jak i do mieszkań czy pomieszczeń gospodarczych. Dostępne są także drzwi specjalne o wyjątkowych parametrach. Produktami uzupełniającymi ofertę są doświetla górne i boczne. Drzwi Martom cechują się parametrami spełniającymi normy i wymagania związane z izolacją cieplną i hałasem. Drzwi wypełniane są pianą poliuretanową PUR, co gwarantuje doskonałą izolację. Zastosowanie termicznej ościeżnicy MET/DREW i ciepłego progu z przekładką termiczną zapewnia maksymalny komfort termiczny. Unikalną ofertą marki Martom są drzwi hybrydowe, wykonane z drewna i blachy. Drewniany rdzeń ościeżnicy i ramiak skrzydła gwarantują idealną stabilność termiczną i izolację, a także lekkość całej konstrukcji. Dzięki wykorzystaniu blachy, drewno zyskuje niezawodną ochronę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Blacha sprawia także, że cała konstrukcja nabiera sztywności. W ten sposób tworzone są drzwi o wyjątkowej izolacji cieplnej, antywłamaniowe i przeciwpożarowe.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Wybierając drzwi zewnętrzne, pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Przede wszystkim, ogromne znaczenie ma izolacja termiczna. Obrazuje ją współczynnik przenikania ciepła Ud. Im wartość współczynnika jest niższa, tym lepsza jest ochrona jest utratą ciepła. Im drzwi są cieplejsze, tym wyższy jest komfort termiczny i mniejsze koszty ogrzewania. Ud dobiera się według określonych ściśle standardów, a w ofercie Martom znajdują się modele drzwi odpowiadające wszystkim standardom. Drugą bardzo ważną kwestią przy wyborze drzwi zewnętrznych jest ochrona przed włamaniem. Nierzadko słyszy się określenie, że drzwi są antywłamaniowe. W rzeczywistości takie drzwi nie istnieją. Stopień ochrony przed włamaniem mówi o tym, jakich narzędzi należy użyć do sforsowania drzwi i jaki hałas w tej sposób zostanie wygenerowany. Klasy ochrony przed włamaniem również są określone przez normę europejską. Drzwi z oznaczeniem RC1 to drzwi, które da się sforsować bez użycia narzędzi. Najlepszą ochronę zapewniają drzwi z oznaczeniem RC4, które do sforsowania wymagają ciężkich i hałaśliwych narzędzi.

Kolejnym ważnym aspektem drzwi zewnętrznych jest ochrona przed hałasem.

Warto wybierać takie drzwi, które zapewniają wyciszenie minimum o około 30 dB, co jest już całkiem wysokim stopniem tłumienia. Ochrona przed hałasem ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkańców, ale także dla ich zdrowia. Dowiedziono nawet, że długotrwałe przebywanie w hałasie może wpływać negatywnie nawet na krążenie krwi.

Wybierając drzwi zewnętrzne, warto wybrać model, który będzie odporny również na ogień. Parametr ten określony jest zgodnie z czasem, jaki drzwi wytrzymają działanie płomieni ognia i dymu. Drzwi przeciwpożarowe są obowiązkowo montowane w nowych inwestycjach mieszkaniowych i biurowych.

Drzwi Martom- czy warto?

Drzwi Martom to doskonałe rozwiązanie nie tylko do domów energooszczędnych, ale wszędzie tam, gdzie zależy nam na maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie. Martom jako producent drzwi zewnętrznych gwarantuje produkty, których parametry techniczne spełniają wszelkie normy i klasy odporności. Takie drzwi to inwestycja na długie lata. Pełna oferta dostępna jest na stronie drzwimartom.pl.