Żaluzje nadal w modzie czyli jakie żaluzje do salonu?

Salon to wizytówka każdego domu , to miejsce, gdzie spędzamy czas w gronie najbliższych nam osób. W aranżacji to pomieszczeni ważny jest dobór odpowiednich mebli , które zapewnią komfort odpoczynku, ale również odpowiedni dobór detali , które wpływają na przytulny klimat salonu. Warto zadbać o odpowiednią osłonę okien, powinna być ona praktyczna i efektowna. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są żaluzje, do wyboru mamy żaluzje aluminiowe lub drewniane. Żaluzje posiadają napęd bezprzewodowy lub elektryczny. Gdy tradycyjne firanki , zasłony stają się monotonne, warto wybrać żaluzje.

Jakie żaluzje do salonu? Żaluzje drewniane

Zastawiasz się jakie żaluzje do salonu wybrać , aby pasowały ze stylem panującym w tym pomieszczeniu , warto postawić na drewniane żaluzje. Produkt ten zapewnia długą użyteczność, naturalne piękne. Drewniane żaluzje świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny nowoczesnych wnętrz, szczególnie minimalistycznych. Drewno dobrze izoluje ciepło , przez co zabezpiecza pomieszczenie przed nagrzaniem. Największą zaletą żaluzji jest możliwości kontrolowania ilości światła, jaka wpada do pomieszczenia. Drewno to klasyk, który nigdzie nie wyjdzie z mody , dodatkowo naturalny dodatek nadaje pomieszczeniu poczucie ciepła.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego możemy dopasować kolor do każdego pomieszczenia. Tego rodzaju żaluzje mają różną szerokość listewek od 16 do 50 mm. Żaluzje aluminiowe to jeden z najtańszych sposób rodzaju osłon okiennych. Żaluzje aluminiowe dobrze sprawdzą się na dużych oknach , ponieważ zapewniają szybko i lekko obsługę manualną.

Żaluzje plisowane

Plisy pozwalają na zastosowanie dwóch rodzaju materiałów na jednym oknie, przez możemy zasłonić wybrany fragment okna. Plisowany materiał podczas składania układa się w harmonijkę niczym wachlarz. Plisy są montowane bardzo bezinwazyjnie na metalowo-plastikowe rzepy. Plisy są świetnym rozwiązaniem na osłonę okien dachowych. Główną wadą tego typu żaluzji jest, to gdy zbyt długo zostają rozciągnięte ,mogą zostać zniekształcone. Plisy nie warto montować w pomieszczeniu, gdzie planuje podwyższone wilgotność np. w łazience, ponieważ szybko ulegną zniszczeniu.