Osłona balkonu czyli żaluzje drewniane na balkon

Większość osób posiadająca balkon nie dba o jego aranżacje, stanowi on niewykorzystaną przestrzeń, Nawet najmniejszy balkon może dać Ci namiastkę ogrodu miejsce relaksu na świeżym powietrzu, warto urządzić go w sposób funkcjonalny.

Żaluzje drewniane na balkon

Aby balkon stał się miejscem komfortowym do wypoczynku, warto zapewnić sobie prywatność. Ciekawym sposobem na zasłonienie się przed sąsiadami są żaluzje drewniane na balkon. Doskonale sprawdzą jako osłona przed wzrokiem sąsiadów, ochronią nas przed słońcem i wiatrem. Warto zadbać o ochronę drewna i zabezpieczyć je lakierem przed czynnikami zewnętrznymi.

Aranżacja małego balkonu

Mieszkając w bloku, posiadamy małe balkony, dlatego musimy zadbać , aby w okresie wiosenno-letnim nie stanowiły miejsca do przechowywania, jeśli marzymy o strefie wypoczynku ,balkon powinniśmy opróżnić z wszelkich „gratów”. Jeśli chodzi o podłogę na balkonie, warto wybrać terakotę , która jest odporna na mróz i wilgoć. Warto wybrać wygodne miejsce do wypoczynku na przykład wybierając hamak lub wiszący hotel . Przy aranżacji małej przestrzeni trzeba myśleć kreatywnie , dlatego, jeśli masz możliwość ,zamontuj wiszący blat to ściany lub zawieść na barierce, będzie to idealni miejsce na kubek o poranku lub książkę czy gazetę. Na balkonie warto umieścić lampki solarne, które wieczorem stworzą przyjemny klimat do relaksu.

Jakie rośliny na balkon wybrać

Rośliny na balkonie to podstawa , ponieważ zieleń ożywi przestrzeń , zieleń pomaga się zrelaksować. Rośliny należy dopierać do położenia balkonu względem słońca, w zależności czy promienie słoneczne padają obficie, czy jest on zaciemniony. Najlepszym rozwiązaniem na małym balkonie są doniczki zamontowane na balustradzie . Warto stworzyć kącik ze świeżymi ziołami takimi jak: bazylia, mięta. Peralgonia to świetna w hodowli roślina dla osób , które nie mają doświadczenia w pielęgnacji kwiatów balkonowych. Kwitnie od kwietnia do przymrozków, należy je regularnie podlewać i od czasu do czasu dostarczyć odżywki. Truskawki i poziomki to owoce, które idealnie nadają się w pojemniki na balkon.